Олександрівський районний краєзнавчий музей відкритий для відвідувачів 17 жовтня 1987. За кількістю фондів (близько 10 000) є одним з найбільших на Кіровоградщині. Музей складається з історичного (п'ять розділів), природничого та художнього відділів. Має філію - кімнату-музей Л. Н. Мацієвича .
Перший зал відображає історію Олександрівського району з найдавніших часів до 1917 року. Тут можна побачити археологічну колекцію. Ви дізнаєтеся про перебування в краї давньоруських князів Святослава і Рюрика, почуєте легенду про місто Биргород. Безперечно, зацікавить відвідувачів і експозиція про епоху козацтва, адже селом бірки володів гетьман Богдан Хмельницький, тут він приймав послів іноземних держав, збирав військо для походу проти Польщі. Доказом існування козацького села є численні предмети ХУИИ століття, знайдені в Борках і представлені в музеї. Бурхливим 1920-1930 - х років присвячений другий зал музею. Відвідувачі дізнаються про події громадянської війни в краї, зокрема побачать гроші холодноярського отамана Пилипа Хмари і Нестора Махна. Свідками епохи стали документи і фотографії учасників колективізації і культурної революції в селі. Відведене місце і вшанування пам'яті жертв голодомору 1932-1933 років та сталінських репресій.Окремий зал відображає історію краю в роки Великої Вітчизняної війни.
Четвертий зал присвячений історії краю в повоєнний час, справжньому, славним землякам і природі Александровщины. Велике місце відведено земляків, що прославили край. В експозиції представлені музейні предмети про члена-кореспондента Російської академії наук, генерал - майора Бориса Кузика, генерал - лейтенанта Анатолія Троца, заслуженого юриста України, українського державного і політичного діяча Сергія Пересунька, двічі Героя Соціалістичної Праці Йосипа Шліфер, народного артиста СРСР Гната Юру, героя України, керівника хору імені Григорія Верьовки Анатолій Авдіївського, інших почесних земляків. Зацікавлять відвідувачів книги письменників-земляків з їх автографами.